
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 889 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Impedance | 50 Ω |
| Insertion Loss (dB) | 0.6 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Frequency | 1.85 GHz |
Stock: 1056
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.24366 | $2.43660 |
| 25 | $0.21203 | $5.30075 |
| 50 | $0.20596 | $10.29800 |
| 100 | $0.20006 | $20.00600 |
| 300 | $0.18588 | $55.76400 |
| 500 | $0.17270 | $86.35000 |
| 1000 | $0.16329 | $163.29000 |
| 3000 | $0.15720 | $471.60000 |
| 5000 | $0.15133 | $756.65000 |
